Jak ubrać niemowlę do chrztu?

Posted by batek admin 19/09/2018 0 Comment(s)

Chrzest to ważny moment w życiu malucha oraz jego rodziców. W kompletowaniu wszystkich potrzebnych na tę okazję rzeczy nie należy zapomnieć również o odpowiednim ubraniu dla dziecka. Jak zatem ubrać niemowlę do chrztu? Sprawdź nasze praktyczne porady!

 

Ubranie do chrztu dla chłopca

 

Najprostszym rozwiązaniem dla chłopca jest założenie mu na chrzest białego śpioszka albo body (jeśli jest jeszcze bardzo malutki). Gdy mowa o dzieciach ponad półrocznych, możesz pokusić się o zestaw bluzka bądź koszulka + spodnie, a w przypadku jeszcze starszych dzieci – o mały garnitur. Do wyboru są również rozmaite sweterki i kamizelki. Z takiej garderoby można stworzyć różne warianty zestawień. Jeśli chodzi o dodatki, możesz założyć swojemu synkowi krawat albo muszkę (gdy jest nieco starszy i mu to nie przeszkadza).

 

Ubranie do chrztu dla dziewczynki

 

Wybór stroju do chrztu dla dziewczynki jest o wiele prostszy, niż w przypadku chłopca, ponieważ istnieje szersza oferta ubrań przeznaczonych na tę okazję w przypadku córek. Do dyspozycji masz więc wiele różnych bluzek, koszulek, spódniczek (ostatnio hitem są spódniczki tiulowe, nie tylko białe)albo sukienek – prostych, delikatnych bądź rozkloszowanych w typie księżniczki. W chłodniejsze dni załóż córce sweterek albo kurteczkę. Biorąc pod uwagę dodatki, możesz dziewczynce założyć na głowę uroczą opaskę z pomponem tiulowym, która jest przepiękną ozdobą. Buciki? W zależności od pory roku. Latem mogą być to otwarte sandały.

 

Pamiętaj!

 

Zawsze najważniejsze są komfort i swoboda Twojego dziecka. Dlatego niezależnie od tego, czy postawisz na prostą sukienkę czy suknię w typie księżniczki dla córki albo garnitur dla syna, najpierw sprawdź, czy Twój maluch czuje się dobrze w wybranym przez Ciebie ubraniu. Obowiązkowo załóż dziecku body co sprawi, że skóra będzie nie podrażniona i nie spocona. Dzięki temu unikniesz płaczu w kościele i sprawisz, że dziecko będzie czuło się wygodnie i naturalnie. Miej to na uwadze podczas zakupów!