Chrzest jest bardzo ważną uroczystością w życiu każdego maluszka. To właśnie wtedy Twoja pociecha jest otoczona członkami najbliższej rodziny i jest jednocześnie w centrum uwagi. To potrzeby malucha są na pierwszym miejscu. Dlatego właśnie rodzice powinni zdecydować się na wyjątkowe ubranka do chrztu, które będą bardziej uroczyste niż te, które nosi na co dzień. Co istotne, tego typu ciuszki mogą być równie wygodne, dlatego nie krępują ruchów niemowlaka.

 

Wyjątkowy dzień dla maluszka

 

Warto podkreślić, że chrzest jest często jednym z pierwszych uroczystych dni w życiu każdego dziecka. Okazji do świętowania nigdy za wiele, dlatego trzeba wybrać ubranko, które to podkreśli. Na chrzest wybieramy raczej ciuszki z przewagą bieli, gdyż to ona symbolizuje niewinność i czystość duchową. Wybór ubranek do chrztu jest także uzależniony od innych czynników. Do najważniejszych należą oczywiście pora roku, a także wiek dziecka. Niektórzy rodzice decydują się na ochrzczenie dziecka, gdy ma kilka tygodni, inni zaś, gdy maluch obchodzi pierwsze urodziny. Bez względu na wszystko, ubranko do chrztu musi być bardzo wygodne. Powinno także gwarantować sprawną zmianę pieluszki. Jeśli dziecko raczkuje lub stawia pierwsze kroki, konieczne jest wybranie odzieży, która pozwoli na swobodne poruszanie się. W przypadku bardzo ruchliwych dzieci, poleca się ubranie na cebulkę, by w razie potrzeby zdjąć wierzchnią warstwę odzieży.

 

Ubranko do chrztu a pora roku

 

Bardzo ważna jest pora roku, jeśli wybieramy ubranko do chrztu. Latem zdecydowanie bardziej sprawdzą się cienkie ciuszki, np. zwiewne sukienki czy koszule z krótkim rękawem i bawełniane lub lniane spodenki. Jesienią i zimą dobrym wyborem będą eleganckie sweterki, marynarki, a także kurtki i czapki, jeśli dzień jest bardzo chłodny.