Styczeń zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto rozejrzeć się za ciekawą niespodzianką dla babci. Co może jednak ofiarować babci małe dziecko? Pomysłów na niebanalny podarunek jest wiele, wszystko zależy od tego, czym interesuje się babcia i co lubi. Zdecyduj, czy ma to być praktyczny, humorystyczny czy też oryginalny prezent na Dzień Babci od niemowlaka.

Należy pamiętać, że na prezent zawsze sprawdzą się słodkości, zestaw pysznych herbat czy bukiet naturalnych kwiatów, ale to typowe i przewidywalne niespodzianki, do których warto dodać coś jeszcze. Jeśli chcesz, by Twój maluszek zaskoczył mamę lub teściową oryginalnym prezentem na Dzień Babci, wybierz jedną z gotowych propozycji!

1. Dziecięce ubranko na Dzień Babci

Jaki prezent na pierwszy Dzień Babci powinno ofiarować w swoim życiu maleństwo?

Niemowlęce body z napisem: „Babciu jesteś słodka!” zrobi prawdziwą furorę! Ubierz w taki strój maluszka i zaskocz babcię! Twoje dziecko będzie prawdziwym gwoździem programu, a babcia się ogromnie wzruszy. Funkcjonalne bodziaki z nadrukiem to hit, który podbija serca polskich rodzin. Niemowlęce body z napisami na Dzień Babci wyrazi uczucia maluszka, który jeszcze nie potrafi mówi i poruszy dorosłych. Oprócz tradycyjnych życzeń z okazji Dnia Babci znajdziesz także humorystyczne wersje z różnymi zabawnymi motywami.

2. Imienna skrzynka z narzędziami do ogrodu

Dobrym pomysłem na prezent dla aktywnej babci, która jest z powołania ogrodniczką, ucieszy się z drewnianej skrzynki zawierającej podstawowe wyposażenie do pielenia. W ofercie firm z niespodziankami znajdziesz także warianty, które można wygrawerować, a nawet nanieść na wieko pudełka fotografię babci. Wybierz ciekawą grę słów, np.: „Halinka – co posieje, to urośnie” i daj maluchowi, by ten oryginalny prezent z okazji Dnia Babci wręczył seniorce. Taka niespodzianka będzie zawsze przypominać o tym, że maluch kocha babcię. Za każdym razem, kiedy będzie ona sięgać po małe grabki czy ogrodowe rękawiczki, przypomni sobie o wnuku lub wnuczce.

3. Przepiśnik – zbiór babcinych potraw

Jeżeli babcia maleństwa wygrywa wszelkie konkury w kuchni, warto podarować jej w prezencie przepiśnik – specjalny zeszyt, w którym zanotuje wszystkie ulubione potrawy rodziny. Babcie często raczą rodzinę swoimi popisowymi daniami, dlatego warto się od nich uczyć. Jedzenie, które przygotowują ukochanym, na długo pozostanie w pamięci. Taki przepiśnik może mieć spersonalizowaną okładkę. Zamów na prezent zeszyt z imieniem i nazwiskiem babci, wstawiając dodatkowo nadpis: „Kreatorka rodzinnych smaków”. Twoje dziecko, kiedy będzie wręczało taki oryginalny prezent z okazji Dnia Babci, rozczuli kobietę pomysłową niespodzianką.

4. Personalizowany leżak do ogrodu z okazji Dnia Babci

Jeżeli Twoja mama lub teściowa nie może za dużo pracować i powinna dużo odpoczywać, ciekawym pomysłem na niespodziankę z okazji Dnia Babci będzie ogrodowy leżak z napisem. Personalizowany wariant to już coś! Zdecydowanie zaskoczy babcię dziecka. Wybierz napis: „Szefowa tego ogrodu” i pod spodem umieść imię i nazwisko obdarowywanej babci. W takim siedzisku poczuje się jak prawdziwa gwiazda – doceniona i kochana. Na materiale można umieścić również niebanalny motyw, np. kontur kobiety, otoczony zwycięskim laurem, co zwiększy atrakcyjność podarunku.

5. Drewniany zegar z grawerem

Upominek z okazji Dnia Babci od wnucząt zawsze będzie oryginalny, jeśli prezentuje osobisty napis, toczenie lub nadruk. Ciekawym pomysłem na prezent jest drewniany zegar ścienny, na którym można nadrukować życzenia dla babci. Wygraweruj napis: „Babciu, najlepsze chwile to te spędzone z nami” i umieść pod spodem imiona wnucząt. To przepiękna pamiątka zarówno dla babć, które mieszkają daleko, jak i tych, które aktywnie uczestniczą w wychowywaniu wnucząt i są z nimi na co dzień.

6. Podarunek z podobizną dziecka

Nowo narodzone maleństwa mogą z pomocą rodziców ofiarować w prezencie swojej babci gipsowe tabliczki z odbitymi rączkami i nóżkami. Niebanalnym podarunkiem z okazji Dnia Babci jest nowoczesny obraz na płótnie z biało-czarną fotografią maleństwa oraz danymi dotyczącymi okoliczności narodzin: daty, wagi, i dokładnego czasu przyjścia na świat dziecka. Dobrym pomysłem na prezent będzie ubranko, na którym umieścisz stosowny nadruk, np.: „Ania – najmłodsza wnuczka Babci Hani”.

Pomysłów na oryginalny prezent z okazji Dnia Babci jest bez liku. Starszym dzieciom, zdecydowanie łatwiej można wybrać niespodziankę. Dla bobasów oprócz niemowlęcego body z napisem „Babciu kocham Cię!” warto także przygotować kolaż ze zdjęciami maleństwa. A co na Dzień Babci od rocznego dziecka? Słodki całus i uśmiech – to zawsze się sprawdza.