Małe dzieci ucieszą nestora własnoręcznie przygotowanym prezentem – laurką, plakatem lub upieczonymi ciastkami z pomocą mamy. Co jednak wręczyć mężczyźnie, jeśli Twój maluszek dopiero się urodził? Oto propozycje oryginalnych prezentów na Dzień Dziadka od niemowlaka i trochę starszego dziecka. Sprawdź, czy któryś z nich sprawdzi się w przypadku Twojego taty lub teścia.

Pomysłów na niebanalny prezent dla dziadka od wnucząt jest wiele. Zastanów się, co dziadek lubi robić w wolnym czasie, by Twoje dziecko mogło zaskoczyć go czymś wyjątkowym. Kolejna para kapci czy skarpet raczej się nie sprawdzi, dlatego wybierając upominek na Dzień Dziadka warto być kreatywnym. Zawsze mile widziane są łakocie, ale można je wymienić na ciekawsze alternatywy.

Prezent na Dzień Dziadka od noworodka

Co na pierwszy Dzień Dziadka podarować mężczyźnie, jeśli Twój maluszek urodził się tuż przed taką uroczystością? Dobrym pomysłem na prezent będą wszelkie pamiątki z wizerunkiem dziecka. Popularne są nowoczesne kolaże, które w formie plakatu prezentują zdjęcia maluszka oraz informacje dotyczące jego narodzin – datę, wiek i wagę. Jako prezent dla dziadka od noworodka sprawdzą się gipsowe tabliczki z odbitymi rączkami i stópkami niemowlaka czy też niemowlęce body z napisem, np.: „Piotruś – najmłodszy wnuk dziadka Macieja” – takim dziecięcym ubrankiem sprawisz radość swojemu tacie lub teściowi, a dziecko wyrazi swoje uczucia, nawet jeśli jeszcze nie mówi.

Prezent na Dzień Dziadka od rocznego dziecka

Roczny maluszek rozumie więcej i z pewnością rozpoznaje twarze, dlatego najlepszym prezentem od niego będzie słodki całus, który rozpromieni dziadka. W imieniu rocznego dziecka możesz przygotować wiele ciekawych niespodzianek. Z pewnością dziadka uraduje album ze zdjęciami malucha – dokument w formie pamiątkowej książki, który pokaże, jak Twoje dziecko zmieniało się przez cały rok. Na prezent od rocznego dziecka, wybierz do albumu wspólne fotografie dziecka z dziadkiem, ponieważ to oryginalny prezent na Dzień Dziadka, dedykowany tylko jemu. Możesz także pokusić się o koszulkę dla mężczyzny z napisem: „Najlepszy dziadek na świecie” lub personalizowaną skrzynkę z herbatami o różnych smakach.

Prezent na Dzień Dziadka od kilkuletniego wnuka

Ponieważ miesiąc styczeń, w którym obchodzimy Dzień Dziadka, rozpoczyna również nowy rok, warto zaskoczyć dziadka indywidualnie przygotowanym kalendarzem, w którym znajdą się fotografie wnuka bądź wnuczki. Jeżeli dziadek jest typem majsterkowicza, można zamówić na prezent praktyczną skrzynkę z narzędziami, której wieko będzie prezentować imię i nazwisko obdarowywanego mężczyzny. Oryginalnym pomysłem na prezent dla dziadka od wnucząt może być polarowy koc z wyhaftowanym nadrukiem: „Dziadek Franio – najmilsza osoba pod słońcem” – kiedy będzie się nim okrywał, zawsze jego myśli będą przy dzieciach. Do tego możesz również zamówić poduszkę ze zdjęciami pociech i odpowiednią adnotacją.

Prezent na Dzień Dziadka od wnucząt, które są uczniami

Starsza latorośl może już własnoręcznie przygotować coś dla dziadka. Wybrać w księgarni razem z mamą ciekawą książkę, w której umieści własną dedykację lub przygotować z pomocą rodzica muffiny – ulubione babeczki dziadka, do których wbije własnoręcznie przygotowane pikery z imieniem mężczyzny lub napisem „Dzień Dziadka”. Dobrym pomysłem będzie także zaproszenie dziadka na wspólny seans z wnukiem i kupić dwa bilety do kina. Do humorystycznych pomysłów należy ogrodowy leżak z napisem: „Drogi dziadku, najlepsze roczniki muszą leżakować!” lub skórzana saszetka na kosmetyki z wygrawerowanymi słowami: „Jan – kultowy dziadek”. Praktycznym upominkiem na Dzień Dziadka może się okazać także survivalowy zestaw, zwłaszcza jeśli dziadek jest zapalonym wędkarzem, dlatego grawerowane pudełko z termosem i wielofunkcyjnym scyzorykiem będzie w sam raz!

Możliwości jest naprawdę sporo wszystko zależy tylko od kreatywności oraz pasji i upodobań dziadka. Z pewnością zawsze ucieszy go przytulas od malucha. Najmłodsze dzieci mogą wyrazić swoją miłość do dziadka za pomocą słów umieszczonych na niemowlęcym body z nadrukiem na Dzień Dziadka czy też innym, personalizowanym ubranku, na przykład dziecięcej koszulce na Dzień Dziadka. Zawsze mile widziane są fotografie w ozdobnych ramkach lub w formie efektownego obrazu ściennego. Innymi niespodziankami, jakimi może zaskoczyć Twoje dziecko dziadka, są:

  • zakładka do książek z wizerunkiem wnuka,
  • sól do kąpieli w efektownym słoiczku z napisem: „Dobrze zapeklowany”,
  • drewniana tabliczka na drzwi ze słowami: „Warsztat Kuby – wstęp tylko dla dziadka i wnuczka Marka”,
  • szklany kieliszek na wino z grawerem: „Winny bycia najlepszym dziadkiem na świecie”.

Masz jeszcze trochę czasu, dlatego dobrze przemyśl, co ucieszy Twojego tatę lub teścia. Niech pomysłowe prezenty, które dostaną z okazji Dnia Dziadka od wnucząt jeszcze bardziej podkreślą tę szczególną relację pomiędzy najstarszą i najmłodszą osobą w rodzinie.