Przytulanki są pierwszym przyjacielem Twojej pociechy. Dzieci uwielbiają się przytulać czy to do kocyka, misia, lalki czy ulubionej poduszki. Ważne jest, by przedmiot był miły w dotyku i wykonany z materiałów bezpiecznych dla maluszka. Pierwszą przytulankę można nabyć już tuż po narodzinach dziecka. Gwarantuje ona poczucie bezpieczeństwa, uspokaja emocje maluszka. W późniejszych etapach dziecku trudno się z nią rozstać, dlatego zawsze jest u jego boku - zarówno podczas zabawy, jak i spacerów. To dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich przytulanek. Jak to zrobić?

 

Dlaczego każde dziecko powinno mieć przytulankę?

 

Przytulanki są miłe w dotyku, można je zabrać dosłownie wszędzie, towarzyszą maluchowi podczas zasypiania i są także najlepszym kompanem do zabaw. To dlatego pluszaki są doskonałym wyborem, jeśli chodzi o prezent. Zawsze będą trafionym podarunkiem i wywołają uśmiech na twarzy dziecka. Przytulanki są najlepszym sposobem na to, by pociecha czuła się bezpiecznie w łóżeczku. Może to być zarówno jeden miś, jak i cała gromadka. Starsze dzieci często traktują przytulanki jako prawdziwych przyjaciół i powierzają im sekrety. Troszczą się o nie, co uczy maluchy odpowiedzialności. Pluszaki są doskonałym narzędziem do tego, by dzieci nawiązywały właściwe relacje.

 

Jak wybrać idealne pluszaki?

 

Wybór pluszaków jest naprawdę ogromny i nie wystarczy wejść do sklepu, wybrać pierwszego misia, który wpadnie nam w oko, by mieć pewność, że zakup będzie udany. Podczas wyboru odpowiedniej zabawki, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka, poziom rozwoju, trwałość i jakość wykonania, a dopiero na końcu design. W przypadku najmłodszych dzieci idealnym wyborem będzie sensoryczna przytulanka. Warto zdecydować się na takie, które posiadają węzełki na końcach przytulanki, dzięki którym maluch uczy się chwytać i jednocześnie ćwiczy paluszki. Strzałem w dziesiątkę z pewnością okaże się także kocyk przytulanka. Starszym dzieciom na pewno spodoba się miś. To doskonały wybór zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców.

 

Jaka powinna być przytulanka dla dziecka?

 

Dobra przytulanka to taka, która jest miękka w dotyku. Nie powinna zawierać żadnych elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo oderwać, połknąć, włożyć sobie do uszka czy noska. Kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo malucha. Liczy się także jakość i unikatowy design. Dobrym wyborem jest kupowanie przytulanek bezpośrednio u producentów, którzy mogą pochwalić się wysokiej jakości materiałami zastosowanymi do tworzenia pluszaków.