Chrzest to ważny moment w życiu malucha oraz jego rodziców. W kompletowaniu wszystkich potrzebnych na tę okazję rzeczy nie należy zapomnieć również o odpowiednim ubraniu dla dziecka. Jak zatem ubrać niemowlę do chrztu? Sprawdź nasze praktyczne porady!

 

Ubranie do chrztu dla chłopca

 

>Najprostszym rozwiązaniem dla chłopca jest założenie mu na chrzest białego śpioszka albo body (jeśli jest jeszcze bardzo malutki). Gdy mowa o dzieciach ponad półrocznych, możesz pokusić się o zestaw bluzka bądź koszulka + spodnie, a w przypadku jeszcze starszych dzieci – o mały garnitur. Do wyboru są również rozmaite sweterki i kamizelki. Z takiej garderoby można stworzyć różne warianty zestawień. Jeśli chodzi o dodatki, możesz założyć swojemu synkowi krawat albo muszkę (gdy jest nieco starszy i mu to nie przeszkadza).

 

Ubranie do chrztu dla dziewczynki

 

Wybór stroju do chrztu dla dziewczynki jest o wiele prostszy, niż w przypadku chłopca, ponieważ istnieje szersza oferta ubrań przeznaczonych na tę okazję w przypadku córek. Do dyspozycji masz więc wiele różnych bluzek, koszulek, spódniczek (ostatnio hitem są spódniczki tiulowe, nie tylko białe)albo sukienek – prostych, delikatnych bądź rozkloszowanych w typie księżniczki. W chłodniejsze dni załóż córce sweterek albo kurteczkę. Biorąc pod uwagę dodatki, możesz dziewczynce założyć na głowę uroczą opaskę z pomponem tiulowym, która jest przepiękną ozdobą. Buciki? W zależności od pory roku. Latem mogą być to otwarte sandały.

 

Pamiętaj!

 

Zawsze najważniejsze są komfort i swoboda Twojego dziecka. Dlatego niezależnie od tego, czy postawisz na prostą sukienkę czy suknię w typie księżniczki dla córki albo garnitur dla syna, najpierw sprawdź, czy Twój maluch czuje się dobrze w wybranym przez Ciebie ubraniu. Obowiązkowo załóż dziecku body co sprawi, że skóra będzie nie podrażniona i nie spocona. Dzięki temu unikniesz płaczu w kościele i sprawisz, że dziecko będzie czuło się wygodnie i naturalnie. Miej to na uwadze podczas zakupów!