Dobre, bo polskie” albo „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - głosiły niegdyś znane powiedzenia. W dzisiejszym wpisie udowadniamy, że polskie ubranka Lene są godne Twojego zaufania. Przekonaj się, dlaczego to najlepsza opcja dla Twojego maluszka!

 

Po pierwsze: wspieranie polskiej gospodarki


To proste: wybierasz polskie ubranka wytworzone przez polskich producentów, więc tym samym wspierasz polską gospodarkę. Pieniądze, które przeznaczasz na ubrania zostaną w Polsce i nie powędrują do zagranicznych inwestorów. Im więcej osób pomyśli tym tokiem, tym bardziej skłoni to młodych przedsiębiorców do otwierania działalności w tym zakresie. W ten sposób tworzą się też nowe miejsca pracy. Jednak jak sprawdzić, czy aby faktycznie ubranka dla dzieci zostały wyprodukowane w naszym kraju? Powie Ci to kod kreskowy umieszczony na produkcie - we wszystkich polskich wyrobach pierwsze trzy cyfry kodu to 590.


Po drugie: wysoka jakość potwierdzona certyfikatami


Wiadome jest, że rodzice pragną, by ich pociecha nosiła wyłącznie sprawdzone ubranka potwierdzone najwyższą jakością. Świadczą o niej przede wszystkim wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i ekologiczne, które informują np. o tym, że w dane ubranie nie zawiera chlorofenoli, pestycydów, formaldehydu, zabronionych barwników azowych, alergenów, metali ciężkich i wielu innych szkodliwych substancji.

 

Po trzecie: komfort dzięki przemyślanemu fasonowi


Najważniejszą kwestią w przypadku dziecięcych ubranek jest oczywiście komfort ich noszenia. Możesz go zapewnić swojemu dziecku przez odpowiedni fason ubranek, a konkretniej – zapięcie. W Polsce najczęściej stosuje się tzw. napy. To wielkie ułatwienie, które sprawia, że dziecka nic nie uwiera, a rodzicom łatwiej jest je przebrać. Kolejnym charakterystycznym aspektem polskich ubranek dla dzieci są modele zapinane z boku przez środek. Eliminuje to konieczność zakładania ubranka przez głowę, co jest nieprzyjemne dla malucha.