Nie da się ukryć, iż niemowlęta dosłownie rosną jak na drożdżach, dlatego przed rodzicami stoją prawdziwe wyzwania - stałe uzupełnianie garderoby swoich pociech.

Oczywiście istnieją ubranka dla dzieci, które koniecznie powinny znaleźć się w szafie maluszków - należą do nich zarówno te na specjalne okazje, jak i te na co dzień. Na co zatem warto postawić?

Odpowiednio dobrane body

Oczywiście podstawowym elementem garderoby maluszka są body. To także niekwestionowany faworyt rodziców. Body sprawdzają się bez względu na okoliczności, porę roku czy płeć dziecka.

Ogromną zaletą bodziaków jest także to, że są niezwykle wygodne i komfortowe dla maluszka. Zapewniają mu ciepło, dlatego to niezwykle praktyczne ubranko. Rodzice nie powinni mieć także problemu ze sprawną zmianą pampersa.

Najczęściej wybieramy body rozpinane między nóżkami. Do wyboru są body z krótkim, jak i długim rękawem. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że bez trudu można dopasować body dla chłopca i body dla dziewczynki.

Sporą popularnością cieszą się te z zabawnymi napisami czy rysunkami. To idealny wybór na co dzień, a także ważne uroczystości.

Dopasowana czapeczka

W szafie każdego malucha powinna znaleźć się czapeczka niemowlęca. Zakładamy je dzieciom nie tylko w zimne dni.

W momencie, gdy starsze dzieci mogą wyjść na zewnątrz bez czapki, niemowlę powinno mieć chociaż cienką czapeczkę. Warto wybrać zestaw różnorodnych czapek, które można zakładać dziecku na spacery, ale także w domu, np. po wyjściu z kąpieli.

Latem wybieramy czapki i kapelusze, które zagwarantują dziecku ochronę przed słońcem.

Spodnie i spodenki

Każdy maluch, bez względu na płeć, powinien posiadać w swojej garderobie także spodnie i spodenki.

Oczywiście dobieramy je w zależności od pory roku, a tym samym, temperatury na zewnątrz. Obecnie mamy do wyboru naprawdę szeroką ofertę spodenek. Najlepiej wybierać te bawełniane, które zapewniają swobodę ruchów, doskonale przepuszczają powietrze, są wygodne dla maluszka.

Spodenki i body świetnie ze sobą współgrają, dlatego można tworzyć różnorodne komplety ubrań niemowlęcych.

Dodatkowe elementy

O dodatkowych elementach warto pamiętać szczególnie zimą. Maluszki bardzo źle znoszą chłód. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w kocyki czy rożki niemowlęce. 

Dzięki temu dziecko będzie otulone z każdej strony, a ciepło nie będzie uciekało na zewnątrz. Temperaturę ciała niemowlaka sprawdzamy na karku i w razie potrzeby, zdejmujemy jedną warstwę ubranek czy odkrywamy je.

W ten sposób zapewnimy mu skuteczną ochronę.