Pojawienie się dziecka na świecie to magiczna chwila, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Poza wózkiem dziecięcym i łóżeczkiem potrzebna będzie jeszcze inna część wyprawki, a mianowicie – ubranka. Co trzeba kupić maluszkowi już na samym starcie i na co zwracać uwagę podczas kupowania? Podpowiadamy!

 

Skompletuj zestaw 

 

Złota zasada kupowania wielu ubrań jednocześnie dla niemowlaka: uważaj, by nie kupić zbyt wiele. Może się bowiem okazać, że Twój maluch jest za duży lub za mały na wybrane przez Ciebie ubranka. Nie ma standardu dotyczącego, ile tego, a ile tego musisz kupić przed przyjściem dziecka na świat. Każdy niemowlak jest inny i nie każdemu pasują te same ubrania (pod względem rozmiaru). Warto jednak zaopatrzyć się w:

  • Body bawełniane – obowiązkowo produkowane w Polsce! Najlepiej kupić ich kilka, ponieważ maluch często je brudzi. Wybierz te bawełniane na bezniklowe zatrzaski zapinane na ramieniu i w kroku. Najlepiej zaopatrzyć się w 10 sztuk bodziaków z długim i krótkim rękawkiem – rozmiar 56 lub 62, zależny od wielkości niemowlaka.
  • Pajacyki – wygodne bawełniane śpioszki, które są idealne na chłodniejsze dni. Najlepsze pajacyki powinny mieć boczne zapięcia na bezniklowe napki co ułatwia szybkie przebieranie maluszka. Super sprawdzają się pajacyki, które mają wszyte tzw. „łapki niedrapki” i można zakryć nimi rączki niemowlaka tak aby uniknąć drapania po buzi.
  • Śliniaczki – chłonne bawełniane śliniaczki przydadzą się podczas nauki jedzenia a także są niezastąpione gdy dziecko zaczyna ząbkować i mocno się ślinić.
  • Czapeczki – tak małe dziecko jest szczególnie narażone na różnego rodzaju infekcje, dlatego czapeczka okaże się niezbędna. Kup przynajmniej 2 pary bawełnianej czapeczki z supełkiem regulującym wysokość czapeczki.
  • Spodenki – w zależności od pogody warto mieć parę spodenek z bawełny, które zakładamy na body.
  • Koszulki, bluzki – z długim i krótkim możemy także zakładać na body.


Pamiętaj!

 

Chodzi o delikatną skórę Twojego dziecka, dlatego kupuj wyłącznie ubranka ze 100% BAWEŁNY, które jej nie podrażnią. Kup ubrania odpowiednie dla pory roku, w której maluszek ma się urodzić. Miej na uwadze to, że dla noworodka najważniejsza jest swoboda i komfort – zrezygnuj zatem z ubranek trudnych do założenia, z dużą ilością ozdób i zwróć uwagę gdzie zostały wyprodukowane. Na kupowanie bucików, sweterków, bluz, spodni i spódniczek przyjdzie jeszcze czas!